Gül'den ABD'nin 'telefon' notasına sert cevap...
Tarih:22.10.2017

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ABD'nin Metin Topuz'un telefonu için verdiği nota, Fetullah Gülen'in iadesi, Adil Öksüz'ün Almanya'da olduğu iddiaları ve FETÖ tutuklusu eski YARSAV Başkanı'na Avrupa Parlamentosu'nun ödül vermesiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı...

İşte o açıklamalardan satır başları:

METİN TOPUZ'UN TELYEFONU İÇİN ABD'DEN NOTA

- Öyle bir yazı geldi. Bu yazıyı da soruşturmayı yapan savcılık makamına gönderdik. Onların vereceği bir karardır. Şunu söylüyor, ‘Telefon her ne kadar şahsın olsa da bizim işler için kullanıyor.’ O zaman 'Her ne kadar Türk vatandaşıysa da bizim işler için kullanılıyor onu da verin' gibi bir noktaya, telefondan başlayıp adama kadar gidecek bir şey olacak. Böyle bir telefon dokunulmazlığını da yeni görmüş oldum.

ADİL ÖKSÜZ ALMANLA'DA MI SAKLANIYOR?

Birkaç gün önce bir evinin olduğu yönünde bir haber çıktı. Bir ev resmi konularak 'Burada yaşıyor' şeklinde haber çıkınca arkadaşlarımız üzerinde çalışmaya başladı. Bununla ilgili somut bir talebimiz olacak.”

ESKİ YARVAS BAŞKANINA AP'NİN VERDİĞİ ÖDÜL

- (FETÖ tutuklusu eski YARSAV Başkanı Arslan’a, Vaclav Havel ödül verilmesi) Genel olarak söylüyorum, bazıları Türkiye’de kendi taşeron örgütlerine yaptıramadığı şeyleri, vekalet savaşını asalete çevirme anlamında Türkiye’ye yönelik düşmanlığını ya da tehdidini sürdürmek istiyor. Dolayısıyla bunlar ödül verdikleri kişiyle ilgili bunun bir örgütün elemanı olduğunu bilmeyecek durumda değiller. Nitekim o kişi, ödül almadan birkaç gün önce ödül grubuna teşekkür yazıyor, ödül alacağını da biliyor.

GÜLEN'İN İADESİ ÖNÜNDE ENGEL KALDI MI?

- İadeyi engelleyecek bir belge, prosedür, eksiklik kalmamıştır. Her iki taraf için de şekli anlamda iade için her türlü koşullar tamamlanmıştır. Bundan sonra artık iade bekliyoruz.”

gaziantep haberhabergaziantep