Üzücü sürprizi
Tarih:12.10.2017
KADIN İLÇE BAŞKANI OLABİLİR Mİ?
Ak Parti’de Şahinbey İlçe Başkanlığı’na kadın bir ilçe başkanının adaylığı artık an meselesi. Geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan temayül yoklamasında oy kullanan il, ilçe, Kadın ve Gençlik Kolları’nın Yönetim Kurulu Üyeleri, meclis üyeleri ve yönetim organlarındaki partililer, muhtemel adayların yanına adaylığı düşünmeyen, hatta hiç aklından bile geçirmeyen Filiz Üzücü’yü de ekledi.
KADIN KOLLARI BAŞKANI, MECLİS ÜYESİ…
Filiz Üzücü’nün bu göreve talip olmamasına rağmen adının çıkması kendisini şaşırtmasına rağmen, yaptığı çalışmaları yakından takip edenler için hiç de sürpriz olarak görülmedi. Ak Parti’nin kadın seçmenlerden aldığı yüksek oy oranları ve bununla birlikte Üzücü’nün kadın teşkilatlarında bir nefer gibi çalıştığını yakından bilen partililer, Filiz Üzücü’ye bu görevi yakıştırıyor.
Aynı zamanda Şahinbey Belediye Meclis Üyesi de olan Üzücü parti tabanının en etkili isimlerinden birisi olarak gösteriliyor.
ANKARA’YA ÇAĞRILDI
Ak Parti Genel Merkezi, Gaziantep’ten gelen temayül yoklaması sonuçlarını görür görmez Filiz Üzücü’yü davet etti. Görüşmenin içeriği ve Üzücü’nün bu sonuçlar karşısında ne diyeceği de önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Ancak Gaziantep tarihinde ilk kadın belediye başkanı ve ilk kadın bakan çıkarma gibi ilklere imza atan Ak Parti’nin kadın bir ilçe başkanını göreve getirmesinin de çok uzak bir ihtimal olmadığı bugünlerde bir hayli fazla dillendiriliyor. HABER MERKEZİ