Proje onlardan sorulur
Tarih:12.10.2017
Grand Hotel’de gerçekleştirilen protokol törenine ODTÜ Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Kürşat Çağıltay, Gaziantep Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, Gaziantep esnaf ve sanatkârlar odalarından başkan ve genel sekreterler ve proje ekibinin katıldı.
GAZİANTEP’LE ORTAK PROJELER YAPACAĞIZ
Proje kapsamında Gaziantep’in önemli olduğunu dile getiren Proje hakkında bilgi veren ODTÜ Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Kürşat Çağıltay, “Çalışan ve işverenlerin kapasitelerinin arttırılmasına yönelik olarak internet üzerinden kullanılabilen bir takım eğitim programları hazırlandı. Ücretsiz, herkesin ulaşabileceği, KOBİ’lerin ihtiyaçlarına yönelik 100 adet çevrimiçi eğitim var. Bu kapsamda da Gaziantep bizim önemli pilot illerimizden bir tanesi çünkü Gaziantep sanayinin, küçük işletmenin, KOBİ’lerin yoğun olduğu illerden bir tanesi. Bu eğitimlerle hem işverenlerin hem de çalışanların kapasitelerinin geliştirilmesi, sanayi 4-0 dediğimiz dönüşüm içerisindeyiz bu sürece işletmelerin hazır olması için bu proje yapıldı. İleri ülkelerle rekabetçilik, verimlilik açısından iyileşmelerini sağlayacak eğitimler verilecek. Bu proje ile amacımız Türkiye’nin rekabet gücünün yukarıya çıkarılması konusunda destek vermek. Önümüzdeki dönemde ortak projeler geliştirilmesi hayata geçecek” sözlerine yer verdi.
BU PROJE FAYDALI OLACAK
Konu hakkında açıklama yapan Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, “Bu proje Ankara, İstanbul, İzmir, Eskişehir ve Gaziantep olmak üzere 5 pilot ilimizde yapılıyor. Bu proje ile internet üzerinden 100 sorusu olan bir projedir. Bu projeye internet üzerinden kaçılacaklar burada konuyla ilgili bir açıklama yapılacaktır. Burada hedefimiz ne kadar fazla esnaf ve sanatkarlarımıza ulaşırsak faydalı olacağına inanıyoruz. Bu sayede beceri geliştirecekler. Bu sorulardan geçenler Ortadoğu Teknik Üniversitesi tarafından verilen bir belge takdim edeceklerdir. Bu proje 326.ncı projemiz maddi yönden getirisine hiç bakmadık. Bu projeyle de daha geniş bir bilgi sahibi olacağız” dedi.
ÇETİN KARABIYIK