Hainlerin tepesine yumruğumuzu indirmeliyiz
Tarih:12.10.2017
Gaziantep'te yabancı uyruklu 33 derneğin, Suriyeli mültecilerin ise 230 derneğinin faaliyette olduğunu dile getiren Taşdoğan; “Özellikle yabancıların ve Suriyelilerin kurdukları derneklerin denetimlerini sıkı bir şekilde ve düzenli olarak gerçekleştirmelidir. Özellikle İŞİD ve PKK ile en ufak bağlantısı olan dernekler kapatılmalıdır. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’müzün başarılı operasyonlarıyla da bu hainlerin tepesine yumruğumuzu indirmeliyiz. Gaziantep ajanların ilgisini çeken bir şehir halindedir.”dedi.
ARTIK STÜDYO DAİRELER YAPILAMAYACAK
Stüdyo dairelerin yasaklandığını dairelerin belirli şartlara göre yapılacağını söyleyen MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Taslağı’na göre artık stüdyo daireler yapılamayacak.  Bu kapsamda yapılacak en küçük dairenin içinde 1 oturma odası 12.00 metrekare, 1 yatak odası 9.00 metrekare, 1 mutfak veya yemek pişirme yeri 3.30 metrekare, 1 banyo veya yıkanma yeri (3.00 metrekare), 1 tuvalet (1.20 metrekare) olmak üzere toplamda net 28.50 metrekare büyüklüğünde daireler yapılabilecek.” şeklinde konuştu.
FUHUŞ İÇİN KİRALANIYORLAR
Günlük ve haftalık kiralanan dairelerin denetimsiz kaldığını dile getiren Taşdoğan şu ifadeleri kullandı; “Fakat şehrimizde de yoğun olduğu bilinen bu 1+1 günlük ve haftalık kiralanan daireler çoğunlukla fuhuş maksadı ile kiralanmaktadır. Çünkü hiçbir denetim ve izin uygulaması bulunmamaktadır. Özellikle Şahinbey bölgesinde sayı olarak fazla bulunan bu dairelerin denetimleri biran önce yapılmalıdır. Günlük ve haftalık kiralama sistemine fuhuşa engel olacak kriterler konulmalıdır. Bu kriterler konulamaması durumda günlük ve haftalık kiralanma sistemi yasaklanmalıdır. Türkiye’de fuhuş, Türk Ceza Kanunu’nda 5237 sayılı yasanın 227. maddesi tarafından düzenlenmiş. Fuhuşa teşvik eden ve yolunu kolaylaştırana 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası uygulanıyor. Ülkemizde ve şehrimizde artmakta olan fuhuşun önüne geçilmesi zor bir hal almaya başlamıştır.”
GEREKLİ UYGULAMALAR YAPILMALI
“Ankara Üniversitesi raporlarında Türkiye’de 100 binin üzerinde kişinin fuhuş yaptığı tahmin edilmektedir. Hal böyle olunca cinsel yolla bulaşan hastalıklarda artma göstermektedir.”diyen Muhittin Taşdoğna; “2010 yılına kadar artış oranı yılda 500 gibi düşük seviyedeydi. 2010 yılından sonra bu oran yılda 2 binlere dayandı. Son yıllarda her yıl ortalama bin-2 bin kişiye AIDS tanısı konuluyor. Fuhuş konusu olduğu zaman işin içine ev giriyor, toplumsal düzen giriyor ve tabii ki sağlık giriyor. Bu konuyla ilgili Emniyet Müdürlüğümüzün çalışmalarına destek olmak amacıyla belediyeler de 1+1 günlük ve haftalık kiralanan daireler için biran önce gerekli uygulamaları hayata geçirmelidir.” ifadelerini kaydetti.
TAŞDOĞAN VALİLİĞİ UYARDI
Gaziantep’te özellikle Suriyeli mültecilerin kurduğu dernek sayılarında artış olduğunu dile getiren Taşdoğan; “Fakat bunu sadece Suriyelilerle sınırlı tutmak istemiyorum. Suriyelilerin kurduğu derneklerin yanı sıra birçok da yabancı dernekler var. Ulaştığımız bilgilere göre geçtiğimiz aylarda amaç dışı faaliyetten dolayı 7 dernek kapatılmıştır. Halen ise 33 yabancı dernek faaliyettedir. Suriyeli mültecilerin kurduğu dernek sayısı ise 230 olarak bilinmektedir. Bu dernekler gerçekten amaçlarına uygun mudur? Bu derneklerin arasında İŞİD ve PKK ile bağlantısı bulunan dernekler var mıdır? Çünkü ülkemizdeki denetimsizlik sıkıntısı bu derneklerin ne amaçla kurulduğunu ve hangi amaca hizmet ettiği bilinmezliğine sürüklemektedir.                 Yabancı derneklerin birçoğu ajan faaliyeti sürdürüyor olamaz mı? Gaziantep Valiliği’ni bu konuda uyarmak istiyorum. Özellikle yabancıların ve Suriyelilerin kurdukları derneklerin denetimlerini sıkı bir şekilde ve düzenli olarak gerçekleştirmelidir. Özellikle İŞİD ve PKK ile en ufak bağlantısı olan dernekler kapatılmalıdır. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’müzün başarılı operasyonlarıyla da bu hainlerin tepesine yumruğumuzu indirmeliyiz. Gaziantep ajanların ilgisini çeken bir şehir halindedir. Hatırlarsanız 2015 yılının Mart ayında İngiliz kızlara yardım ederek İŞİD’e katılmalarını sağlayan Kanadalı bir ajan yakalandı. Ardından yine 2015 yılının Temmuz ayında Amerikan ajanı Gaziantep'te Suriye sınırında 2,5 kilogram külçe altınla yakalandı. Bu ajanın İŞİD’e militan satın almak için geldiği tespit edildi. Bu nedenle dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü Gaziantep gerek sanayisi gerekse yatırım alanı bakımından herkesin ilgisini çekmektedir. Gerçek denetim ve tedbirlerle şehrimizdeki birçok sıkıntıyı aşabiliriz. Bunların başında terör, uyuşturucu ve fuhuş geliyor.” dedi. 
STADYUM MEYDANDA OLMALI
Stadyumun yerinin ne olacağı konusunda yorum yapan Muhittin Taşdoğan; “Daha önceki basın toplantılarımızda da gündeme getirdiğimiz gibi stadyumun yerinin meydan olması taraftarıyız. Gaziantep’e güzel bir meydan yapılması şarttır. Bu konuyla ilgili tüm sivil toplum kuruluşlarını desteğe davet ediyorum. Gaziantep’in hem fikir olduğu konu bu alanın meydan olması yönündedir. MHP olarak bir başka önerimizde Kamil Ocak’ın isminin bu meydanla yaşatılmasıdır. Gelin bu meydanın adını Kamil Ocak Meydanı yapalım. Bu isimle gerekli çalışmaları ve adımları atalım. Meydan olması ve Kamil Ocak’ın adının verilmesi için bize düşen tüm girişimlerde bulunmaya hazırız. Yeter ki, ahde vefayı bilelim. Çünkü bu şehir için Kamil Ocak önemli biridir. Bu stadyum ve spor salonunun inşasında emeği çok büyüktür.” sözlerini kaydetti.
KERKÜK TÜRK KALACAK
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde, Kerkük ve Musul’a plaka kodu verdiği açıklamalarını da değerlendiren Taşdoğan, "82-83 derken şaka yapmıyoruz. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin Biz Kerkük sevdalılarıyla, devlet duruşuyla gösterdiği duruşu hatırlatır. Nerede bir Türk varsa derdi, derdimizdir. Hainler ve zalimler bir kez daha duysun, Kerkük Türk’tür, Türk kalacak.” ifadelerine yer verdi.
BİLGE ÜLKE GÜZEL