ENGiN KORUKIR GELEBiLiR
Tarih:19.6.2017
Gaziantepspor’da bir yandan kongre hazırlıkları sürerken diğer yandanda hem teknik adam belirleme hemde kadro oluşturam çalışmaları sıkı ve gizli bir şekilde devam ediyor... Yeni sezonda TFF 1.Lig’i iyi bilen ve oyuncularını tanıyan bir teknik adama takımı emanet etmek isteyen kırmızı-siyahlılar son olarak Samsunspor’da görev alan deneyimli çalıştırıcı Engin Korukır ile irtibata geçti. 
İlk görüşmesini Korukır ile gerçekleştiren ve masadan bir sonraki görüşme için olumlu bir izlenim bırakarak kalkan iki tarafın önümüzdeki günlerde tekrar bir araya geleceği belirtildi. Engin Korukır ile yeni sezonda şampiyonluğa oynayacak bir takım oluşturmanın hesaplarını yapan Gaziantepspor’un deneyimli hoca ile prensip anlaşmasına vardığı ve ufak pürüzlerin giderilmesi durumunda imzaların atılacağı bildirildi. 
Korukır Kırmızı- Beyazlı takımın başında çıktığı 4 maçta; 2 galibiyet ile 2 beraberlik elde etmişti. 
KORUKIR’I BüLENT UYGUN öNERDi
Geçtiğimiz yıl Gaziantepspor’u çalıştırdıktan sonra ligin tamamlanmasıyla birlikte şehirden ayrılan Bülent Uygun’un kırmızı-siyahlı kulübe Engin Korukır’ı önerdiği ve Korukır ile ilk görüşmeyide kendisinin yaptığı öğrenildi. 
SPOR MüDüRüMüZE KONUŞTU...
Gaziantepspor görüştüğü deneyimli teknik direktör Engin Korukır ile ilk görüşmeyi gazetemiz spor müdürü Ali Budak telefon ile yaptığı bağlantıyla gerçekleştirdi. Bir çok takımdan teklif aldığını ifade eden Korukır; “ Gaziantepspor gibi köklü bir camia ile adımın anılması gerçekten gurur verici. Bir çok takımdan teklif aldım ancak şu ana kadar kesinleşen bir şey yok. Sonuç olarak bir takımda görev yapacağım ancak bu Gaziantepspor’mu olur ya da başka bir takımmı olur bilemiyorum” dedi.