GAZiSEHiR FC’YE SINIR ENGELi
Tarih:16.6.2017
Önceki gün kongresini yapan Gazişehir Gaziantep FC transfer çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdürürken kırmızı-siyahlı kulübün yurt dışında takip ettiği oyunculardan bazılarının Gaziantep’in Suriye sınırına yakın olmasından dolayı Türkiye’ye gelmek istemediği öğrenildi.
Bir süredir Fransa, Moldova, Almanya gibi ülkelerde belirlediği yabancı oyuncularla görüşmelerini sürdüren kırmızı-siyahlılar bu oyuncuları getirmekte zorlandığı öğrenildi. Haritadan bakıldığı zaman Gaziantep’in Suriye, Irak gibi savaşın hakim olduğu ülkelere yakın olmasından dolayı yabancı oyuncular tarafından tedirginlik oluşturduğu belirtilirken Gazişehir FC’nin bu yönden sıkıntı yaşadığı öğrenildi. 
 
TRANSFERLERiN BiTMESi BEKLENiYORDU
 
İsmi sır gibi saklanan iki yabancı oyuncunun bitmeye yakın olduğu ancak Gaziantep’in iç savaşın yaşandığı ülkelere yakın olmasından dolayı son anda vazgeçildiği belirtilirken kırmızı-siyahlıların tüm şartlara rağmen Gaziantep’in ve Türkiye’nin güvenilir bir ülke olduğunu referanslar aracılığıyla anlatmaya çalıştığı ve görüşülen iki isimle Salı günü tekrar bir araya gelineceği belirtildi. 
 
GEÇTiĞiMiZ SEZON GAZiANTEPSPOR SIKINTISINI ÇEKMiŞTi... 
 
Geçtiğimiz sezon ligin ilk yarısında istediği oyuncuları yine Gazişehir FC’nin şu an yaşadığı problem gibi getiremeyen ligdeki diğer temsilcimiz Gaziantepspor sınırda savaşın olması sebebiyle anlaşma sağladığı teknik direktör de dahil bir çok oyuncunun transferini gerçekleştirememişti. Kırmızı-siyahlı kulüp bunun bedelini küme düşerek ödemişti...