YA BiSMiLLAH
Tarih:15.6.2017
Yenilenen adı, forması ve logosuyla Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’nün dün Ticaret Odası’nda  gerçekleştirdiği kongrede Adil Konukoğlu bayrağı Osman Toprak’tan devraldı. Genel Kurul’un yapıldığı salonda adeta birlik ve beraberlik mesajlarıyla birlikte karnaval havasında bir kongre yaşanırken  Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’nün yeni başkanı tüm delegelerin oyunu alan Adil Konukoğlu oldu. Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’nün yaptığı kongrede Divan Başkanlığı’na İhsan Akyol seçilirken üyeler ise Ferit Zirek ve Kürşat Göncü olarak belirlendi. 
 
TAM ANLAMIYLA 
BİR REFORM YAPILDI
 
Daha önce ismi Büyükşehir Gaziantepspor olan ve dün yapılan kongrede alınan kararla adı Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Derneği renkleri kırmızı-siyah ve logosu yine yenilenen Büyükşehir’de tam anlamıyla bir reform yapıldı.  Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in de katıldığı kongreye üyeler yoğun katılım sağlerken Osman Toprak ve Adil Konukoğlu konuşmalar yaptığı sırada salondaki üyelerin tezahüratlarıyla moral buldular. 
 
OSMAN TOPRAK: SPOR 
ANLAMINDA CİDDİ 
YATIRIMLAR YAPIYORUZ
 
Kürsüye ilk olarak çıkan ve genel kurula hitap eden Osman Toprak Gaziantep’in ekonomisiyle sanayisiyle ve turizminin yanı sıra gaestronomisiylede ülkenin en önemli markalarından biri olduğunu ifade ederek Gaziantep’in spor anlamında da Türkiye’nin spor markalarından bir tanesi olacağına inandığını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in öncülüğünde önemli yatırımlar yaptıklarını belirten Toprak;  Biz istiyoruzki Gaziantep spor alanında da ülkemizin en önemli spor markalarından bir tanesi olsun. Bu manada Büyükşehir Belediye Başkanımız öncülüğünde spor anlamında çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’da belirtmiş olduğum anlamda sporla daha iyi noktalara gelmesi anlamında Gaziantep’in en değerli ve önemli markalarından bir tanesi. 
 
HERKESİN TERCİH ETTİĞİ 
BİR KULÜP OLDUK
 
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor futbol kamuoyunda gerek idari yapısıyla gerek mali yapısıyla teknik direktörlerin hocaların ve futbolcuların tercih ettiği bu ligdeki en önemli kulüplerden bir tanesi. Bu markanın oluşmasında emeği geçen gerek bizden önceki yönetim kurulunda görev yapmış başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine dernek üyelerimize ben şükranlarımı sunuyorum. Şu gönül rahatlığıyla inşallah bu kongreyi sonlandıracağız. Kulübümüzün marka değerinden hiç bir şey kaybettirmeden mevcut bulunduğu ligde bulunuyor olması bizim açımızdan oldukça önemli. 
 
3 YILDA KULÜBÜMÜZÜ İYİ BİR NOKTAYA GETİRDİK
 
3 yıldır kulüp başkanlığı yapıyorum. Benimle beraber görev yapan yönetim kurulu arkadaşlarım oldu. Benim yükümü hafifletmek için gayret sarfeden arkadaşlarım oldu. Ben burada sizlerin huzurunda benimle beraber 3 yılda görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çaycısından, çimcisine, malzemecisine tüm arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu 3 yılda birlik ve beraberlik ile dayanışma içerisinde kulübümüzü iyi bir noktaya getirdiğimize inanıyorum. 
 
SON 10 HAFTADA 
BÜYÜK STRES YAŞADIK
 
Son sene oldukça zorlu bir yıl oldu bizim için özellikle son 10 haftada gerçekten çok zorlandık çok stres yaşadık. Gecemizi gündüzümüze kattık Gaziantepspor’umuzun durumunun kötü olduğu bir anda Büyükşehir Belediyespor’un bir alt lige düşmüş olması şehirdeki spor kamuoyunu ve bizleri çok yaralayacaktı. Düşmemesi için elimizden gelen tüm gayreti sarfettik. 
 
GÖNÜL RAHATLIĞIYLA 
BURADAYIZ
 
Ben burada Büyükşehir Belediye Başkanımıza, valimize, başkanlarımıza bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Onların desteklerini hep arkamızda hissettik. Hiç bir zaman kaybetmedik. Bundan sonraki süreçtede gönül rahatlığıyla genel kurulumuzu yapıyoruz. Yeni seçilecek olan başkanımızın ve yönetim kurulunun şehrimizdeki futbol bilincinin artması yönünde Büyükşehir belediyespor’un yeni renkleri ve yeni ismiyle daha iyi noktalar taşıyacağına inancım sonsuz. Yeni seçilecek başkanımıza ve yönetim kuruluna şimdiden başarılar diliyorum. Ne zaman nerede hangi noktada ihtiyaç olursa sizlere olan ihtiyacımızın sonuna kadar devam edeceğini bilmenizi istiyorum. 
 
ADİL KONUKOĞLU:  GECEMİZİ 
GÜNDÜZÜMÜZE KATACAĞIZ
 
Osman Toprak’tan sonra kürsüye çıkan ve genel kurula hitap eden yeni başkan Adil Konukoğlu Gaziantep Futbol Kulübü’nü gecelerini gündüzlere katarak hakettiği yere getireceklerini söyledi. Önümüzdeki sene el ele Süper Lig’e çıkacaklarına inandıklarını dile getiren Konukoğlu; Gaziantep’te birlik ve beraberliği gösterdiğimiz zaman bugüne kadar neleri başardığımız Gaziantep Halkı olarak ortada. Biz birlik içerisinde olduğumuz takdirde bu işi başaracağımıza sonsuz güvenim var. Sizlerin desteğiyle inşallah yönetim kurulundaki bütün arkadaşlarım gecemizi gündüzümüze katarak Gaziantep şu an ki yeni ismiyle Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’ne olması gerektiği yere Allah’ın izniyle getireceğiz. 
 
BİRLİKTE BAŞARACAĞIMIZA İNANIYORUZ
 
Bugün Gaziantep’in Süper Lig’de takımı yok ama iki tane güzide 1.Lig’de iki takımı var. İnşallah önümüzdeki sene el ele Süper Lig’de görmek istiyoruz. Ve bunuda birlikte başaracağımıza inanıyoruz.  Bize vermiş olduğunuz güven ve desteği özellikle çok teşekkür ediyorum. Yönetime girmek isteyen bir çok arkadaşımız oldu onlardanda özür diliyorum. Çünkü mevcut üyeler içerisinde almamız ve hızlı hareket etmemiz gerekiyordu. İnşallah bundan sonraki dönemlerde de bizden sonra bizimle birlikte çalışacak olan arkadaşlarımızı aramızda görürüz. Üye konusunda herkes ısrarlı bir şekilde üye olmak için bize müracaat ediyor. Bize biraz müsaade ederseniz biz ilk etapta transferlerimizi yapıp takımımızı oluşturalım ondan sonra kulübün gidişatıyla ilgili bütün ne yapacağımızı önümüzdeki dönem içerisinde kurumsallaşma konusunda da çalışmalarımızı yapacağımızı ve üye kayıtlarımızada o zaman başlayacağız. Yönetim kurulum adına hepinizi saygıyla selamlıyorum. 
 
ALİ YERLİKAYA:  FATMA 
BACIMIZ DİYEREK BAŞLADI
 
Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’nün gerçekleştirdiği kongrede konuşan ve salondakileri yaptığı konuşmayla heyecanlandıran Vali Ali Yerlikaya Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ayrıca övgüler yağdırdı. Fatma bacımız diyerek sözlerine başlayan Vali Ali Yerlikaya; “Önce yürekten bir teşekkür etmemiz gerekiyor Fatma bacımıza.  Bu kulüp Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu günden bu yana bugüne kadar sızlanmadan, dertlenmeden bulunduğu yerde en güzel şekilde temsil etti ve çalıştırdı. Aynı şekilde teşekkür konuşmasında yürekten dinlediğimiz Osman kardeşimizide ekibine ve kendisine başarılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Şehrimiz size minnettardır Allah razı olsun Fatma başkanım. 
 
YENİ BİR SAYFA AÇILIYOR
 
Artık yeni bir şehir futbolunda yeni bir sayfa açılıyor. Gaziantep Gazişehir’de bizim şehrimiz neyi hedeflediyse şehirle beraber ona inandığı zaman Allah’ın izniyle başaramadığı yarı yolda kaldığı hiç birşeye tanıklık etmedim. Bu kulüp belediye başkanımızın fedakarlığıyla şehre verildi bugün hep beraber şahit olduk. Adil Başkanımız az önce sizlerin tüm oylarıyla Gazişehir Futbol Kulübü’nün başkanı seçildi. 30 kişilik yönetim bu süre içerisinde hepimize şehrin her yerinden bende yönetimde olmak istiyorum. Özlenen Gaziantep’in futboldaki başarısını, seyirci, takım yönetim hep beraber kucaklaşarak işte Gaziantep’teki futbol, futbol yönetimi ve taarftar budur diyen pek çok arkadaşımızın telefonuyla karşılaştım. Sabrım genişledi ve o kadar memnun oldumki. Zaman dar hedef büyük ve bu süre içreisinde bize inan tüm şehri yarı yolda bırakmayalım diye hemen arkadaşlak 30 kişi bir araya geldi. Şu an bile bu şehirde herkesi kucaklayan yönetim anlayışı var burda bunu görmek lazım. 
 
YARI YOLDA 
BIRAKMAYACAĞIZ
 
Tek bir ana fikirleri var bize inanan 2 milyonluk bu şehrin Gazi evlatlarını inandıkları yolda başı boş bırakmayacağız, yarı yolda bırakmayacağız, onların gayretleriyle ve dualarıylada inşallah biz başaracağız diyen bir 30 kişilik yönetim var burda. Ve biz de söz veriyoruz yönetim. Daha önce Abdulkadir Konukoğlu ve Zeki Bey’e biz o sözü verdik toplantıda bir araya geldiğimizde. Adil Başkan daha önce Sanko ailesinin bu takımı 1.Lig’e çıkarma başarısı ve becerisi var. Dedikki Adil Bey’e 1 yıl daha bu tecrübenden istifade etmek istiyoruz. ama sadece tek başınada Adil Başkanı ortaya koyacak değiliz. Hep beraber sadece yönetimi değil o 33 bin kişilik devletimizin hükümetimizin bizim şehrimize yaptığı “daha beni ne zaman dolduracaksınız ey antep denilen stadı 33 bin kişi her maçta dolduracağız. Biz Abdulkadir Başkan’a öyle söz verdik. Sizi ortada bırakmayacağız. Bugünde bu salonda gösterdik. Bir söz daha vereceğiz medya aracılığıyla. Tüm maçlarımızda Gaziantep Gazişehir Futbol Kulübümüzün maçlarında yenelim ya da yenilelim tüm maçlarımızda taraftarlarımızın basksıyla oraya gelen takımlar Bir Allah’u ekber desin. Taraftar bütünleşmesini istiyoruz. Medya, bütün meslek odalarının bütün buraya gelen kıymetli kardeşlerimizin şahsında tüm hemşehrilerimizi stada davet ediyoruz. Artık yeni bir sayfa açtık. Artık bütün maçlarımızda beraberiz. Aynı ligde iki takımımız rekabet ediyor bulunuyor. Gaziantepsporumuz ve gazişehir gaziantep futbol kulübümüz. Dilimiz, davranışlarımız ve kalbimiz iki takımımızdanda yana. İnşallah Gaziantepspor onlar bizden daha tecrübeli. bu ligi onlar birinci biz ikinci bitirir el ele Süper Lig’e çıkarız. Kıskançlık, incileyici, kalbe diken batırıcı sözler yok. Kardeşlik ve sevgi var. Burada oruç ağızlı hep beraber söz veriyoruz. Dua ediyoruz ve biz herkesin gıpta ettiği o şampiyonluğa hep beraber Maşallah, tebrikler sözleri altında kavuşalım. 
 
ŞİMŞEK: GAZİANTEP
 2 TAKIMIYLA SÜPER 
LİG’DE OLACAKTIR
 
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep’in yeniden Süper Lig’de olacağını belirterek, “Belki de sadece İstanbul gibi kentlerde görebildiğimiz gibi Gaziantep de 2 takımıyla beraber Süper Lig’de olacaktır.” dedi.
Şimşek, Büyükşehir Gaziantepspor’un Gaziantep Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen genel kurulundaki konuşmasında, yeni yönetime başarılar dileyerek, kulübün, arkasındaki büyük şehir desteğiyle iyi yerlere geleceğine inandığını dile getirdi.Gaziantep’in büyük bir potansiyele sahip olduğunu aktaran Şimşek, şehrin tüm alanlardaki başarısının önemine işaret ederek bu dönemde spor dallarının da unutulamayacağını vurguladı.
Gaziantep’in spor dallarındaki en popüler olan futbol konusunda da her zaman üst sıralarda olması gerektiğini dile getiren Şimşek, “Bu sene şehir sporu için çok zor geçti. Bir kulübümüz alt lige düştü, diğeri lige zor tutundu. Ama inşallah bu sene Gaziantep’in spor yaşantısı için farklı bir süreç olur ve çıkış dönemi yaşanır.” diye konuştu.
 
KULÜPLERİMİZ FUTBOLCU 
FABRİKASINA DÖNÜŞMELİ
 
Hükümet olarak spora verilen önemi aktaran Şimşek, bu anlamda yapılan yatırımları anlattı.  Gaziantep’in spor alanında da hükümetin önemli yatırımlar yaptığını belirten Şimşek, şöyle devam etti:
“Bizim 2 takımımız var. İki kulübe de önerim şu; nasıl biz şu an 800-900 civarında fabrikada üretim yapıp ihracat yapıyorsak futbol kulüplerimizin de aslıdan birer futbolcu fabrikası haline dönüşmesi gerekir. Aslında yapılan transfer haberleri değil, Gaziantep’ten yaptığımız futbolcu ihraçlarını konuşalım. Bu noktada bugün yeni bir dönemin başlangıcı olsun. Başarı ekip işidir. Burada ekibin başı da güçlü. Muazzam bir tecrübe, birikim var. Ama burada bir de büyük bir fedakarlık var. Herkesin yoğun bir mesaisi var. Ama kent için birleşen insanlar bu şehre başarıyı getirecek. Ben buna inanıyorum. İnandıktan, iyi yönetildikten ve kurumsallaştıktan sonra başarı gelir.”
 
YENİ EKİBİN ETKİLİ 
GÖREVLERİ OLACAK
 
Tesisleşmeden lisanslı sporcuya kadar Türkiye’nin büyük bir atılım içerisinde olduğunu belirten Şimşek, Gaziantep’in de bu konuda geride kalamayacağını, yeni ekibin de bu noktada etkili görevler olacağını ifade etti. 
Kentteki her iki takımın da başarısından yana olduğuna işaret eden Şimşek, “Tekrar Süper Lig’de olacağız.
 Belki de sadece İstanbul gibi kentlerde görebildiğimiz gibi Gaziantep de 2 takımıyla beraber Süper Lig’de olacaktır. Bu şehrin ve bu ekibinde başarılı olacağına inanıyorum. Bu yeni dönem kentimiz ve spor camiamız için hayırlı olmasını diliyorum.” 
ifadelerini kullandı. 
ALİ BUDAK