Tarih:29.5.2017

Eşini ve çocuklarını bıçaklayarak yaraladıktan sonra kendisini bıçaklayıp evini ateşe veren M.Ö’nün yoğun bakımdan çıktığı öğrenildi. Ölen karısı ve 2 çocuğun cenazelerinin ise otopsisi sürüyor.
Gaziantep’in Şahinbey ilçesine bağlı İstiklal Mahallesinde yaşayan M.Ö, cinnet getirerek, tartıştığı eşi Fatma Ö ve çocukları Mervenur (1), İlknur (6) ve M.Ö'yü (7) bıçaklayarak yaralamış, ardından kendisini de bıçaklayarak intihar teşebbüsünde bulunarak evini de ateşe vermişti. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından evdeki yangın söndürülürken, içerideki yaralılar ise dışarı çıkarılarak, çevredeki hastanelerde tedavi altına alınmıştı. Ağır yaralı anne Fatma Ö. ile 2 kızı kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, M.Ö ile oğlu M.Ö ise kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınmıştı.
Yoğun bakımdan çıktı
Olayın ardından Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde tedavi gören baba M.Ö, yoğun bakıma kaldırılarak tedavi altına alındı. M.Ö,'nün sağlık durumunun iyiye gitmesi üzerine yoğun bakımdan çıkarıldığı öğrenildi. Babasının bıçak darbeleri ile yaralan oğlu M.Ö'nün ise kaldırıldığı Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi sürüyor. Yoğun bakım ünitesine alınan M.Ö'nün, hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.
Anne ve kızın cenazeleri otopside
Kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren anne Fatma ile iki kızın cenazeleri ise otopsi yapılmak üzere Gaziantep Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Anne Fatma ile iki kızının cenazeleri, otopsi işlemlerinin tamamlanmasın ardından ailesine teslim edilecek.
Tartışmaya telefonla tanık oldu
M.Ö’nün kredi borcunu ödeyemediği için maaşına haciz konulması nedeniyle 2 gündür işe gitmediği öğrenildi. Ölen Fatma Ö’nün babası olan ve M.Ö’nün ise hem amcası hem de kayınpederi olduğu öğrenilen A.Ö’nün olay öncesi aradığı kızıyla konuşurken tartışmaya tanık olduğu ileri sürüldü. Olaydan hemen öncesi telefonla kızıyla konuşan A.Ö’nün tanık olduğu tartışma nedeniyle olay yerine gittiği belirtildi.