Tarih:26.5.2017

Gaziantep’te 2 gün önce yaşanan kuyumcu soygunu cinayeti ile ilgili gözaltına alınan 9 kişi adliyeye sevk edildi. Soygunculardan ikisinin Lübnan uyruklu olduğu ortaya çıktı. 
ahinbey ilçesi Yeni Mahalle Maaşkuyu Caddesi’nde önceki gün yaşanan olayda, 2 şahıs silahlarla soygun yapmak için kuyumcu dükkanına girmiş, iş yeri sahiplerinin karşılık vermesiyle yaşanan çatışma sonucu kuyumcu yaralanmış, soygunculardan biri hayatını kaybederken, diğeri ise yaralı olarak kayıplara karışmıştı. Olay sonrası hayatını kaybeden soyguncunun cenazesi otopsi işlemleri için Gaziantep Adli Tıp Kurumuna gönderilirken, yaralı olarak kaçan ve kadın olduğu tespit edilen diğer soyguncunun yakalanması için çalışma başlatılmıştı.
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerin yaptığı teknik takip ve titiz çalışma sonucu Lübnan uyruklu olduğu öğrenilen Ayda Ayed El Smadiyaralı isimli kadın soyguncunun Şahinbey ilçesi Yeditepe Mahallesi’ndeki evde operasyonla gözaltına alındı.
Soygunda kuyumcu tarafından açılan ateşle hayatını kaybeden Şerif Said Ayed El Smadi’nin kardeşi olduğu öğrenilen kadın soyguncunun ifadesinden yola çıkarak soruşturmayı derinleştiren polis ekipleri olayla ilgili oldukları iddia edilen A.T. , M.D., M.K ile yabancı uyruklu E.A, H.A, A.A, İ.S ve A.O isimli şahıslar da operasyonla gözaltına alındı.
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde ifade işlemleri tamamlanan toplam 9 kişi adliyeye sevk edilirken, bazı şahısların daha önce de farklı adreslere soygun girişiminde bulundukları öne sürüldü.