Şehit ailelerine ücretsiz fotoğraf
Tarih:11.1.2017

Gaziantep’te 45  yıldır fotoğrafçılık yapan Recep Özkendirci, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da meydana gelen şehit haberlerinden etkilenerek, şehit ailelerine ücretsiz biyometrik fotoğraf çekeceğini söyledi. Kampanyayı haziran ayına kadar sürdürecek olan Recep Özkendirci’nin bu hareketi, Gaziantepli vatandaşlardan takdir topladı.

 

ELİMİZDEN BAŞKA BİR ŞEY GELMİYOR

 

Yeni yıl itibariyle yeni çipli kimlik kartlarının başvurusu başladığından bu yana  Gaziantep’te de yeni kimlik kartına başvurmak isteyen vatandaşlar, nüfus müdürlüklerine gitmeden önce biyometrik fotoğraf çektirmek için fotoğrafçılara akın ediyor. Kentte 45 yıldır fotoğrafçılık yapan Recep Özkendirci  şehit ailelerinin biyometrik fotoğraflarını ücretsiz çekerek, destek vermek istedi.

Özkendirci, "2 Ocak itibariyle yeni kimlikler ve ehliyetler verilmeye başlandı. Biz de burada yeni kimlik ve ehliyetlerde kullanılan biyometrik fotoğraf çekimi yapıyoruz. Biyometrik fotoğraflara olan ilginin artmasından sonra biz de kurumumuz olarak şehit ailelerine fotoğraflarını ücretsiz çekmek istedik. Elimizden başka bir şey gelmiyor."  dedi.

 

HAZİRAN AYINA KADAR ÜCRETSİZ

 

Gaziantep’te fotoğrafçılık potansiyelinin yüksek olduğunu, tüm fotoğrafçılarının kampanyaya destek vererek şehit ailelerine ücretsiz hizmet vermesi konusunda çağrıda bulunan Özkendirci, “Gaziantep’te biz de şehit ailelerine maddi anlamda bir katkı da bulunmak istedik. Onlar bizim için varlar. Bizler şehit ailelerinin fotoğraflarını çekerek çorba da tuzumuzun olmasını istedik. Onlar bizim, vatanımız ve milletimiz için savaşıyorlar. Bizler burada onların sayesinde rahat bir şekilde yaşıyoruz. Bunu bir görev olarak kabul ediyor ve yerine getirmeye çalışıyorum. Şehit ailesi yakınlarını stüdyomuza bekliyoruz. Bu hizmeti haziran ayına kadar ücretsiz olarak yapacağız. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz bu yaklaşımı diğer fotoğrafçı arkadaşlarımızın da sorumluluk alarak duyarlı olmalarına davet ediyorum. Elimizden geldiğince şehit ailelerine yardımda bulunmak için varız” dedi.

ÇETİN KARABIYIK