Ay TRT Çukurova FM’e bağlandı
Tarih:10.1.2017

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti(GGC) Başkanı, Ay Medya Yönetim Kurulu Başkanı TRT Çukurova radyosuna bağlanarak Gaziantep’in gündemine dair açıklamalar yaptı.

Gaziantep’in ihracatında, Suriyeli sığınmacılara, kurtuluş mücadelesinden, Gaziantep mutfağına kadar konuları ele alan Ay, Gaziantep’in tanıtımına katkı sağladı.

GAZİANTEPLİLER YİNE TARİH YAZIYOR

Ay, konuşmasında, “Maalesef alçakça terör eylemleri yüzünden ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak büyük bir sınavdan geçiyoruz. Şehitlerimizin acısı yüreğimizi yaksa da özellikle biz Gaziantep olarak her türlü etnik kökene sahip vatandaşlarımızla birlik ve bütünlük içerisinde yaşamaya devam ediyoruz. Üstelik resmi olmayan rakamlara göre 500 bin Suriyeli’ye yıllardır hoşgörü kenti Gaziantep’te ev sahipliği yapıyoruz. Her ne kadar aslında tablo iç açıcı olmasa da Gaziantepliler yine tarih yazıyor. Etrafımız ateş çemberinde iken ihracatçılarımız bu yıl Ankara’yı bile geride bırakarak 5. sırada yer almayı başarmıştır.  Hedeflerimiz büyük sanayici ve işadamlarımız, inadına üretim, inadına ihracat diyor. Kurtuluş mücadelesinde destan yazan şehrimiz her alanda destan yazmaya devam ediyor.”

ÜRÜNÜN TADI KALİTESİ KADAR AMBALAJIDA ÖNEMLİ

Gaziantep’in mutfağı ile ilgili de konuşan Ay, “Geçtiğimiz yıl Gaziantep Mutfağının tanıtılması için büyük emek veren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Fatma Şahin, Gaziantep Mutfağı ile Birleşmiş Milletlere damgasını vurdu. UNESCO tarafından Gaziantep’e gastronomi unvanı verildi. Gaziantep’te büyük bir coşkuyla karşılanan bu başarının yanı sıra turizm ve kültür şehri Gaziantep yapmak için halen çalışmalar devam etmektedir. Geçtiğimiz hafta Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Gaziantep tatları Ambalaj Tasarım yarışması düzenledi. Türkiye’nin dört bir yanından katılım oldu. Biliyorsunuz ürünün tadı kalitesi kadar ambalajıda önemli. Her türlü ayrıntı düşünülerek Gaziantep’in tatları, kültürü ve tarihiyle bir turizm şehri olsun diye tüm Gaziantepliler seferber olmuştur. Bizde Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti olarak tüm desteğimizi vermeye devam ediyoruz.” ÇETİN KARABIYIK