TECRüBE ABiDELERi
Tarih:10.1.2017
GAZiANTEP’TE TEKVANDO VE KiCKBOKS’UN TEK ADRESi OLAN VEYSEL DÖŞÜÇUKUR İLE MEHMET KAYA GAZİANTEP’İN ADINI ULUSLAR ARASI ARENALARDA DUYURUYORLAR.
Veysel Döşüçukur; “Bir dönem Tekvando İl Temsilciliği yaptı. Hayatını tekvandoya adadı. Gaziantep’ten Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonları çıkardı. Gençlik ve Spor Kulübü bünyesi altında bir çok öğrenciyi zararlı alışkanlıklara yönelmesini engelleyerek kamuya yararlı bireyler haline getirdi. 
Mehmet Kaya; “Kickboks il temsilcisi. Duruşu, öğrencilerine yaklaşımı ve disiplinli tavrıyla şimdiye kadar hep takdir kazandı. Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında yetiştirdiği yeteneklerle bir çok kez şampiyonluklar tattı. Tek amacı Gaziantep’ten şampiyonlar çıkartıp Türk Bayrağı’nı uluslararası arenalarda her zaman dalgalandırmak. 
DÖŞÜÇUKUR: AMACIMIZ FAYDALI BİREYLER YETİŞTİRMEK
Gaziantep’e yıllardır hizmet veren bu ikili ile gazetemiz spor servisi olarak sohbet etme imkanı bulduk. Daha sorumuzu sormadan ağızlarından çıkan tek cümle vardı. “Amacımız memleketimize faydalı sporcular yetiştirmek.”  Gaziantep’te bir dönem Tekvando il temsilciliği yapan Veysel Döşüçukur tekrar yeni dönemde bu bayrağı devralmaya hazır olduğunu söyledi. Türkiye Tekvando Fedarasyonu’na il temsilciliği için başvurusunu yaptığını ifade eden Döşüçukur; “ Biz burada Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ökkeş Demir’inde katkılarıyla bilgi ve birikimlerimizi yeni nesillere aktarmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar bir çok kez şampiyonalarda ipi göğüsledik. Bizim burda hiç bir çıkarımız ve menfaatimiz söz konusu değil. Tek amacımız vatanımıza ve milletimize nasıl faydalı oluruz. Bunun için çabalıyoruz. “ dedi. 
KAYA: BİZ MEMLEKET SEVDALISIYIZ...
Gaziantep’ten şu ana kadar bir çok Avrupa ve Dünya şampiyonları çıkardığını ifade eden Kickboks İl Temsilcisi Mehmet Kaya Allah uzun ömür verdiği takdirde bu yolda çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Atatürk’ün de dediği gibi “Sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” ilkesinden yola çıkarak yetiştirdiği sporculara Kickboks’tan daha fazlasını vermeye çalıştığını belirten Kaya; “ Gençlik ve Spor İl Müdürümüz yaptığımız projelerde hep destekçimiz oldu. Onun sayesinde kendi bünyemizde yetiştirdiğimiz sporcularda uluslararası arenalarda şampiyonluk yaşama imkanı buldu. Amacımız Gaziantep’in adını her fırsatta her yerde duyurmak. Bunun için çalışıyoruz. Biz memleket sevdalısıyız ve bu ülke için şampiyonlar yetiştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.