SURİYELİLER GÜVENLİ BÖLGEDE
Tarih:16.12.2016

Esad rejiminin Halep'te yaptığı insanlık katliamına Türkiye'nin her yerinden isyan çığlıkları yükselmeye devam ediyor. Ak Parti Oğuzeli Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Karacan yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çabaları sonuç vermiş ve ilk etapta savaş bölgesinden, güvenli bölgeye çocuklar başta olmak üzere hasta ve yaralı Suriyeli kardeşlerimiz taşınmıştır" dedi. 

 

HALEPLİ ANNELER KAN AĞLIYOR

 

Suriye'de masum sivillerin göz göre göre katlediğini söyleyen Mustafa Karacan, "Halep’te kadın, çocuk, bebek, yaşlı, hasta, engelli demeden ağır silahlar, uçaklardan attıkları varil bombaları ve kimyasallar ile Halep’i ve Halep’te yaşayanları katlediyorlar, yakıyorlar, yıkıyorlar. Halepli anneler kan ağlıyor" dedi. On binlerce Suriyeli'nin canı ve namusu pahasına göç ettiğini ifade eden Karacan, "Dünya mazlumların her zaman yanında yer alan ülkemiz dün olduğu gibi bugünde mazlumların dünyadaki sesi olmaya devam ediyor. 3 milyon mülteci kardeşimize ev sahipliği yapan ülkemiz, Halep’te katledilen Müslüman kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyor" diye konuştu. 

 

BATILI DEVLETLER DE MERHAMET GÖSTERMELİDİR

 

Masum çocukların ve sivil halkın bir an önce Halep’ten çıkarılması için büyük bir mücadele verildiğini dile getiren Karacan, şöyle devam etti; "Bu konuyla ilgili diplomasi trafiği kuran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çabaları sonuç vermiş ve ilk etapta savaş bölgesinden, güvenli bölgeye çocuklar başta olmak üzere hasta ve yaralı Suriyeli kardeşlerimiz taşınmıştır. Türkiye’nin göstermiş olduğu merhameti aynı şekilde diğer batılı devletler başta olmak üzere dünya devletleri de göstermelidir." HABER MERKEZİ