AK Gençlik mazlumun yanında
Tarih:16.12.2016

Esed rejiminin ve Rusya’nın Halep’e yaptığı saldırı sonrası Türkiye’nin birçok yeri gibi Gaziantep’te de protesto edildi.

Ak Parti Gençlik Kolları Gaziantep Ulucamii’de Cuma namazı sonrası açıklama yaparak yapılan saldırıyı kınadılar. Ak Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Semih Avcı, yıllardır İslam coğrafyasında yaşanan zulümün son günlerde arttığını ve yapılanların bir katliama dönüştüğünü dile getirdi. Avcı, “Halep’te şu an insanlık katledilmektedir. Yaşayanlara nefes alma hakkının verilmediği, her gün yüzlerce sivilin katledildiği Halep’te bir insanlık suçu işlenmektedir. Nasıl Gazze, Bağdat, Musul, Arakan, Kırım, Myanmar gibi zulüm altındaki şehirler bizimse Halep de o kadar bizimdir. Bizler vatan toprağını 780 bin m²’den ibaret görmemeliyiz. Tarih boyunca bizler bizden umudu olan yerleri gönüllerinde vatan kabul etmiş Ecdadın torunlarıyız. Bu yüzden bizden olan Halep’i görmezden gelmemeliyiz, orada yaşanan zulme sessiz kalmamalıyız.” dedi.

DÜNYA 5’TEN BÜYÜKTÜR SÖZÜNÜ ŞİAR EDİNDİK

Başta Halep olmak üzere zulmün gözyaşının olduğunu söyleyen Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Semih Avcı, “Tüm bölgelerin kaderi sözüm ona Batılı dediğimiz ülkelerin iki dudağının arasına bırakılmamalıdır. Bizler ensar olma ruhuyla her zaman mazlumlara sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Ancak bu acıların paylaşılması gerektiği gerçeğini de her fırsatta dile getireceğiz.” şeklinde konuştu. Dünyada yaşayan her milletten insanın eşit ve yaşamaya hakkı olduğunu söyleyen Avcı, “Dünyadaki her bir bireyin yaşama hakkını ihlal etmek isteyen bu kirli zihniyete karşı duruşumuzu her zaman göstereceğiz. Yaşanan zulümlere karşı tek yaptığı acil toplanmak olan Birleşmiş Milletler’e, kendinden başka kimseyi düşünmeyen ve terörizmi beslemekten geri durmayan Avrupa Birliği’ne, Zalim Esad’a desteğini açıktan yapan Rusya’ya ve İran’a tepkimizi her zaman en sert biçimde göstereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın her fırsatta söylediği ‘Dünya 5’ten büyüktür’ sözünü kendimize şiar edinip bu zulme sessiz kalmayacağız. Gençlik olarak bizler başta Halep olmak üzere bizden umudu olan tüm mazlum coğrafyaların yanında olacağız. ” ifadelerini kullandı. TEYFİK KALEOĞLU