Dr. Ersin Arslan Hastanesi'nin yeni Başhekimi Özkaya
Tarih:9.12.2016

Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği görevinden uzaklaştırılan Hayati Deniz'in vekaleten başhekimlik yaptığı Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Gaziantep Üniversitesi'nde başarılı çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Mesut Özkaya yönetici başhekim olarak atandı.

Geçtiğimiz günlerde görevden alınan eski Genel Sekreter Hayati Deniz, aynı zamanda kendisini Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne vekaleten başhekim olarak atamıştı. Hayati Deniz'in yerine Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne atanan Dr. Ömer Aykut kendi yönetim kadrosunu oluşturmaya başladı. Dr. Ömer Aykut bugün ilk olarak, İdari İşler Başkanlığına Abdullah Uzunaslan'ı, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticiliğine ise Mehmet Emin Türk'ü atamıştı.

Bu atamaların sağlık camiasındaki yankıları sürerken, yeni bir gelişme daha yaşandı. Gaziantep Üniversitesi'ndeki başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken ve sağlık camiasında sevilen isimler arasında yer alan Prof. Dr. Mesut Özkaya, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yönetici başhekim olarak sözleşme imzaladı. Prof. Dr. Mesut Özkaya'nın yurtdışında daha önceden proğramlanan görüşmelerinin olduğu ve 10 gün sonra göreve başlayacağı, bu zamana kadar ise 25 Aralık Devlet Hastanesi Başhekimi M. Emin Türk'ün vekaleten bu görevi yürüteceği öğrenildi. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı olan Prof. Dr. Mesut Özkaya'nın atanması hem sağlık camiasında hem de yeni görev yapacağı Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sevinçle karşılandı.