Erdoğan'dan Almanya'ya sert tepki
Tarih:7.12.2016
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 31. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu. TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı Almanya’da kaldığı otelde pasaport ve kimlik kartlarını çaldıran Bahçekapılı, havaalanında da Alman polisince alıkonulmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ya sen teröristi alıyorsun ülkende misafir ediyorsun. Ama bu ülkenin TBMM başkan yardımcısını ve heyetini orada kapıda saatlerce bekletiyorsun. Şimdi bunlara aynısını yapmak gerekmez mi? Ondan sonra Erdoğan oluyor diktatör. Ya sen benim TBMM başkan yardımcıma bu tür bir yanlışı yaparsan benim buna aynısıyla mukabele etmem lazım." diyerek sert tepki gösterdi.
İşte o konuşmadan satır başları;
 
Ekonomide maruz kaldığımız saldırı ile ilk defa karşılaşmıyoruz. Ülkemizdeki her krizin arkasında ekonomik girişimler vardır. Bu saldırıların hepsini bertaraf ettik.
 
Rusya'dan bir şey mi alacağız, Rus parasıyla, Çin'le, İran'la konuştum. Onlardan bir şey aldığımız zaman onların parasıyla bizden bir şey aldıkları zaman bizim paramızla alacaklar. Kur baskısının altında kalmayacağız. Tüm iş adamlarımıza, esnafımıza da sesleniyorum. Yaşadığınız sıkıntıları biliyorum ama ülkenize sahip çıkınız.
ALMANYA'YA SERT TEPKİ
 
Meclis başkan yardımcılarımızdan Ayşenur Hanım Almanya'ya seyahat yapıyor. Çantasını çalıyorlar. Pasaport kimlik içinde. Gidiyor büyükelçilikten geçici pasaport alıyor. Ve havalimanında kendisine geçiş izni vermiyorlar. Geçiş izni vermemekle beraber alıyorlar saatlerce bekletiyorlar. Ya sen teröristi alıyorsun ülkende misafir ediyorsun. Ama bu ülkenin TBMM başkan yardımcısını ve heyetini orada kapıda saatlerce bekletiyorsun. Şimdi bunlara aynısını yapmak gerekmez mi? Ondan sonra Erdoğan oluyor diktatör. Ya sen benim TBMM başkan yardımcıma bu tür bir yanlışı yaparsan benim buna aynısıyla mukabele etmem lazım. Bir kere bütün bu personele gereğini yapmadığın sürece Türkiye de buna misliyle mukabele etmek zorundadır. Teröristleri ister göndersinler ister göndermesinler. Biz de kendi taktiklerimizi yapacağız. Elin oğlu binlerce kilometre öteden gelip operasyon yapıp bize yerinizden kıpırdamayın diyorlar. Bize bunları çok görenlere buraları dar ederiz."
 
SABAH