Çeled Uşaglar’dan bir seyirci rekoru daha!
Tarih:25.11.2016

Yıllardır şehrimizde faaliyet gösteren ve eşsiz bir seyirci kitlesine sahip olan Çeled Uşaglar, Gaziantep Üniversitesi’nde Yeniler Kulübü’nün düzenlediği “Çeled Sınıf 2” oyununda izleycileri kahkaya boğdu.

 

ÇELED UŞAGLAR’A SEVGİ SELİ

 

Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen gösteride büyük izdiham yaşandı. Öğrencilerin çoğunluğu oluşturduğu misafirlerden, 7’den 70’e her kesimden izleyici oyunu izlemeye geldi. Atatürk Kültür Ve Kongre Merkezi’nin hınca hınç dolup taşması Çeled Uşaglar’a gösterilen sevgiyi bir kez daha gözler önüne serdi.

 

SALON İSYANI

 

Salonun küçüklüğünden ve yetersiz kalışından şikayetçi olan izleyiciler, “Mavera Kültür ve Kongre Merkezi’nde bu gösteri yapılmış olsaydı daha yerinde bir karar olurdu. Bu kadar seveni, ve hayranı olan bir gruba bu kadar küçük bir salon verilmemeli” şeklinde yorumlar yaptı.

 

GAZİANTEP KÜLTÜRÜ DİYE BİR ŞEY KALMAYACAK

 

Orhan Uslu gazetemize özel olarak yaptığı açıklamada, “Yıllardır şehrimizde faaliyet gösteriyoruz, ekibimizin bu günlere gelmesini sağlayan ve her oyunumuzda salonlarımızı tıka basa dolduran siz değerli dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Eğer sizlerin desteği olmasaydı inanın biz bu işi şimdiye kadar çoktan bırakırdık. Bizler bu şehire başka yerden gelmedik, bu şehirde doğup büyüdük ve bu şehrin sanatçılarıyız ölene kadarda burada sanatımızı icra edeceğiz. Çeled Uşaglar bu şehirde olsa ne olur olmasa ne olur önemli olan bu değil bizim için, önemli olan kültürümüzün ve sanatımızın yok olmaması. Eğer böyle devam ederse bu şehirde 10-15 yıl sonra Gaziantep kültürü diye bir şey kalmayacak. İthal sanatçılarla yapılan organizasyonlar devam ettiği sürece, yerel sanatçılarımız gereken değeri göremeyecek maalesef. Bizim isteğimiz, yerel ve kültürel organizasyonlarda yöremizin, şehrimizin sanatçıları sahnelerde olsun. İthal sanatçı sevdalarından vazgeçilmeli. Bu cümleleri kullanırkan, ithal sanatçılara karşı olduğumuz anlaşılmasın, bizim tek isteğimiz onlara verilen değerin, yerel sanatçılara da verilmesi yönünde’’ ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ