Toyota C-HR tutkunları ile buluştu
Tarih:15.11.2016

Toyota Plaza Muhittinoğlu Toyota’nın yeni otomobili olan C-HR’nin lansmanı için tüm Avrupa ve Türkiye ile eş zamanlı olarak düğmeye bastı. Toyota Plaza Muhittinoğlu farkı ile gerçekleştirilen lansmana Toyota severlerden yoğun ilgi geldi. Test sürüşlerinin de gerçekleşirildiği lansmana vatandaşlardan büyük bir ilgi geldi. Toyota Plaza Muhittinoğlu Genel Müdürü Abdullah Muhittinoğlu, “Türkiye’de üretilen ilk hibrit otomobil Toyota C-HR’dir. İki motor seçeneği ile müşterilerimize artı hizmet sunacağız. 

 

TANITIM AVRUPA VE TÜRKİYE İLE EŞ ZAMANLI YAPILDI

Türkiye’de üretilen ve tüm dünyanın merakla beklediği crossover segmentinin benzersiz aracı Toyota C-HR, bazı Avrupa ülkeleriyle eş zamanlı olarak Türkiye’de de ilk kez Toyota Plazalarda beğenilere sunuldu. SUV sınıfına özgü güçlü duruşu hatchback otomobillerin sürüş dinamizmiyle harmanlayan Toyota C-HR için Gaziantep Toyota Plaza Muhittinoğlu’nda “ilk gösterim ve tanışma” töreni düzenlendi. Eşsiz tasarımı, donanım ve teknolojik özelliklerinin yanında Toyota’nın yeni dizayn anlayışının da ilk ipuçlarını veren Toyota C-HR büyük hayranlık topladı. 

 

MUHİTTİNOĞLU: “BUGÜN TARİHİ BİR GÜN”

Toyota C-HR’ın ilk gösterimi için düzenlenen törende bir konuşma yapan Toyota Plaza Muhittinoğlu  Genel Müdürü Abdullah Muhittinoğlu, uzun zamandır bu anı beklediklerini belirterek “Bugün bizler için tarihi bir gün. Yeni modelimiz Toyota C-HR Avrupa’nın bazı ülkeleriyle birlikte aynı anda plazamızda da beğenilere sunuluyor. Toyota’nın yeni ve üstün özelliklere sahip modeli Toyota C-HR’ın Türkiye’de üretilip, tüm Avrupa ülkeleriyle birlikte dünyaya ihraç edilecek olmasıylabüyük heyecan, mutluluk ve gurur yaşıyoruz “dedi.Toyota Plaza Muhittinoğlu Genel Müdürü Abdullah Muhittinoğlu Toyota’nın hedefini“Türkiye halkı için de en iyi otomobilleri üretmek ve Türkiye’nin en sevilen markası olmak” olduğunu da kaydetti.

Gaziantepli otomobil tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği ve yakından incelediği Toyota C-HR, yapılan test sürüşleriyle de büyük beğeni toplayarak kullananlardan tam not aldı.

TOYOTA C-HR ÖZELLİKLERİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Toyota C-HR hatchback otomobillerin dinamizmiyle SUV sınıfına özgü güçlü duruşu buluşturuyor.  Toyota ‘Sensual Tech’ adını verdiği yeni iç mekan tasarım konseptiyle teknoloji, fonksiyonellik ve görsel şöleni Toyota C-HR’da bir araya getiriyor. Sürücü ve yolcuları modern, çekici ve son derece ferah bir kabin karşılıyor. Toyota C-HR’da son derece zengin bir ekipman seviyesi de sunuluyor. Toyota C-HR bir önceliği de sürüş keyfi ile yakıt ekonomisini buluşturan yüksek verimlilik seviyesine sahip motorlara veriyor. 1,2 litrelik turbo benzinli motor116 HP güç ve 185 Nm tork üretiyor. 100 km’de ortalama 5,9 litre yakıt tüketen motor ortalama 134 gr/km CO2 salınım değeriyle çevreci ve tutumlu bir yapı vaat ediyor. 

 

122 HP güç üreten yeni hibrit motor 1.8 litre VVT-i motora sahip. Toyota’nın gelişmiş hibrit güç ünitesi, sadece daha yüksek bir verimlilik seviyesi sunmakla kalmıyor aynı zamanda çok daha etkin bir performans sağlıyor. Yapılan optimizasyonlar sayesinde termal verimliliği yüzde 40 iyileştirilen (benzinli bir motor için dünyanın en iyi değeri) motorla Toyota C-HR 3,8 lt/100 km ortalama yakıt tüketirken 86 gr/km ortalama CO2 emisyon salınımı gerçekleştiriyor. AHMET ATMACA