Yanmaz'dan Birlik Vakfı'na ziyaret
Tarih:17.1.2016

 Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz Birlik Vakfı Gaziantep Şubesini ziyaret etti.Birlik Vakfı Gaziantep İl Başkanı Sayın Mehmet Fatih ASLAN başkanlığında gerçekleşen toplantıda açıklama yapan
ASLAN ; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa YANMAZ’ın Gaziantep için önemli bir değer olduğunu ve ilimizde eğitime bir farkındalık getirdiğini vurgularken Birlik Vakfı Gaziantep Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokoller kapsamında eğitim adına önemli faaliyetlerde bulunulduğunu dile getirdi ve desteklerinden ve nazik ziyaretlerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürüne teşekkür etti.
Sayın Mustafa YANMAZ konuşmalarında “Birlik Vakfı Türkiye genelinde yaptığı hizmetleri ile yakından takip ettiğim bir sivil toplum kuruluşudur. Gaziantep Birlik Vakfı ise Gaziantep’te gerçekleştirdiği sosyal, kültürel ve eğitim çalışmaları ile kısa sürede ilimizde büyük bir ivme kazanarak yoluna devam etmektedir. Şehrimiz ve eğitim adına yapılan çalışmalardan dolayı Birlik Vakfı Başkanı Sayın Mehmet Fatih Aslan’a ve yönetim kuruluna teşekkür ederim.
İnsanı temel alan bir eğitim anlayışını benimsiyoruz. Ailesini, vatanını, milletini seven, çevresine faydalı bireyler yetiştirmek önceliğimizdir. Gaziantep Valimiz Sayın Ali Yerlikaya’nın önderliğinde resmi ve özel kurumlar ile yaptığımız protokoller kapsamında öğrencilerimize eğitsel ve kültürel anlamda bir çok aktivite ve imkan sunuyoruz. Okullarımızdaki ezberi bozup etkinliğin temelinde yer alan bireyler olarak yetiştiriyoruz. Eğitimi öğretmen-öğrenci ilişkisinden çıkarıp eğitimin tüm paydaşları ile yürütüyoruz. Bunun en güzel örneğini 5-8 Ekim tarihlerinde eğitimin tüm paydaşlarının katılmış olduğu bir Çalıştay ile gerçekleştirdik. 594 bin öğrenci ve 25 bine yakın personelimiz ile birlikte büyük bir camiayız. Ayrıca  Göreve geldiğimde 22 bin Suriyeli öğrenci vardı şu anda bu sayıyı 55 binlere yükselttik. Suriyelilerin ülkelerine Türkiye sevdalısı olarak dönmelerini istiyoruz. Herşey Gaziantep ve çocuklarımız için.” diyerek konuşmalarına son verdi.
Toplantı hediye taktimi ve hatıra fotoğrafının çekilmesi ile son buldu.Haber merkezi