SUBARU ADIM OTOMOTİV'DE
Tarih:16.12.2015

Performans, güvenli sürüş ve çevreci yaklaşımı birleştirmesiyle dünyanın ve Türkiye’nin en beğenilen otomobil markaları Subaru Adım otomotiv şovrumların da görücüsüyle buluşuyor. 

Geleneksel karşılıklı yatay yerleşimli Boxer Motor ve simetrik dört çeker teknolojisi ile tüm yol koşullarında olağanüstü sürüş performansı ve konforu sunan SUBARU; aynı zamanda üstün güvenlik arayan sürücülerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanarak dünya çapında en güvenilir otomobiller arasındaki yer alıyor. Adım otomotiv Genel Müdür’ü Ümit Buzul yaptığı açıklamada Dünyanın en güvenlikli aracı Subaru yu Adım otomotiv bünyesinde satışa çıkararak Gazianteplilerden beklenen ilgiyi yakaladıklarını söyledi. Ümit Buzul daha sonra şunları kaydetti. “SUBARU, 1917 yılında temelleri atılan Japon teknoloji devi Fuji Heavy Industries Co. (FHI) tarafından üretiliyor. Simetrik AWD ve Boxer Motor gibi öncü teknolojileri geliştirerek otomotiv tarihine adını yazdıran Fuji Heavy Industries, gerek ürün gamını, gerekse otomobillerinde kullandığı teknolojileri sürekli geliştirerek günümüze taşıyor. Geleneksel karşılıklı yatay yerleşimli Boxer Motor ve simetrik dört çeker teknolojisi ile tüm yol koşullarında olağanüstü sürüş performansı ve konforu sunan SUBARU; aynı zamanda üstün güvenlik arayan sürücülerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanarak dünya çapında en güvenilir otomobiller arasındaki yer alıyor. 1995 senesinde Bayraktar Grubu şirketlerinden olan Baytur Motorlu Vasıtalar A.Ş., Japon Subaru otomobillerini bünyesine kattı. Bayraktar Grubu, markanın Forester, Outback, XV,Levorg ve BRZ modellerini profesyonel satış ve satış sonrası hizmet anlayışı ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle otomobilseverlere sunuyor..Subaru Gaziantep’te Satış ve Servis hizmetleri olarak Adım Otomotiv tarafından satışını yapmaktan mutluyuz”

Yenilikçi teknolojisi ile dünyada “ilk”lere imza attı

Yenilikçi teknolojisi ve çoklu güvenlik özellikleriyle otomotiv tarihinde kilometre taşı olan SUBARU, marka tarihinde de ilklere imza atmaya devam ediyor. Dört çeker otomobili ilk kez 1954 yılında üreten SUBARU, 1966 yılında Boxer Motor teknolojisini, 1974 yılında da Sürekli Simetrik Dört Çeker teknolojisini geliştirdi. 1987 yılında dünyanın ilk ECVT şanzımanını üretti. 1997 yılında SUV segmentinde yeni bir sınıf yaratan Forester’ı piyasaya sundu. Dizel Motor’un geldiği son nokta olan Boxer Dizel Motor’u 2008 yılında yine ilk kez SUBARU üretti. Legacy ve Outback’e uygulanan Boxer Dizel Motor Teknolojisi, sırasıyla Forester ve Impreza’ya da adapte edildi.

Güçlü ve heybetli gövde

Buzul “Daha önceki Outback modellerinde yakalanan ve rakiplerinden ayrışan tasarımın güçlü dışa vurumu bu modelde de görülüyor. Binek araç ile SUV’un güçlü yanlarını birleştiren Yeni Outback fark edilir bir siluet ile heybetli bir yüksekliğin yanı sıra güçlü ve dayanıklı bir yapıya sahip. Bunlara ek olarak önleyici güvenlik alanında öncü bir teknoloji olan ve sürücünün yükünü büyük oranda hafifleten EyeSight teknolojisi de Outback’te yer alıyor. Subaru EyeSight teknolojisi, araçlar, yayalar ve bisiklet kullanıcıları gibi hareketli nesneleri ya da raylar ve şeritler gibi sabit nesneleri algılamak için yalnızca stereo kamera teknolojisinin kullanıldığı ilk sistem. Yeni nesil EyeSight versiyonu, önleyici güvenlik ve sürücü yükünü azaltma özelliklerini daha da ileriye taşımak için yaklaşık %40 oranında görüş açısının artırıldığı tamamen yenilenmiş stereo kameralara sahip. Bu sistem Çarpışma Öncesi Fren Kontrolü, Adaptif Hız Sabitleme Kontrolü gibi sürücünün stresini azaltacak özellikleri kapsıyor. Gerçek arazi karakteri ile spor otomobil kavramını harmanlayarak yorumlayan Subaru’nun ideal SUV’u olarak tanımlanan Forester zarif ve kompakt tasarımı,rakipsiz arazi kabiliyeti ve sadece Subaru’ya özgü boxer dizel motoru ile rakiplerinden her zaman farklı konumda.Tasarruf ve performansı bir arada sunan yenilikçi motorlar üreten Subaru’nun 2.0 litrelik yeni turbo dizel motoru ve simetrik sürekli dört çeker (AWD) teknolojisine sahip 150 HP gücünde otomotik (CVT) şanzımanlı Forester performansı ve yol tutuşunda rakipleri geride bırakıyor. Saf Sürüş Zevki’’ sloganı ile yola çıkan ve kalbinde özel bir boxer motoru bulunduran BRZ markanın diğer bir göz alıcı modeli. Direksiyon başında sürüş keyfi,konfor ve üstün güvenlik arayan sürücülerin tüm isteklerine cevap verecek özelliklerle donatılan Subaru’nun XV modeli Euro NCAP güvenlik testlerinden alınabilecek en yüksek 5 yıldız notunu, çocuk koruma testinden ise tüm rakiplerini geride bırakarak teste girdiği tarihe kadarki en yüksek notu alan bir model. Avrupa ve Türkiye’de yılın ikinci yarısında eş zamanlı satışa sunulan yeni sport tourer modeli Levorg’un ön tasarımı Subaru WRX STI’dan esinlenilmiş.Kullanışlı teknolojisinin yanı sıra sürüş güvenliği ve çevre dostu özellikleriylede günümüzün beklentilerine cevap veriyor.

Subaru’ya Aralık ayında daha kolay sahip olabilmek için; 4X4 LÜK FIRSAT

Outback,Forester,Levorg ve XV modellerimizde geçerli olan kampanya 01 Aralık- 31 Aralık tarihleri arasında geçerli olacaktır. Birbirinden donanımlı simetrik sürekli 4 çeker Subaru modellerimize 0 faizli cazip kredi fırsatları veya 5000 TL’ye varan takas indirimleri, ayrıca peşin alımlara özel indirimlerle artık sahip olabilmek daha kolay.Bu kampanyalarımızdan faydalanmak ve test sürüş keyfini yaşamak için tüm otomobil severleri Adım Otomotiv’e bekliyoruz”. Ahmet Ateş