Tayyar?dan mütevazı düğün
Tarih:25.5.2015

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, kardeşi Alper Tayyar'ı evlendirdi. İslahiye Beytaht Plaza’da gerçekleştirilen düğünün oldukça mütevazı ve vatandaşla iç içe bir düğün töreni olması dikkat çekerken, Milletvekili Şamil tayyar davetlilerle birlikte halaylar çekti ve oyunlar oynadı.

 

Alper Tayyar ve Nazan Yaşar çiftinin nikah şahitliğini de AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Şamil Tayyar, Mehmet Erdoğan, Canan Candemir Çelik ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu yaptı. Genç çifte evlilik cüzdanını takdim eden milletvekili Şamil Tayyar, kardeşine bir de mutluluk tavsiyesinde bulundu. milletvekili Tayyar, kardeşine, “evlilikte mutlu olmanın basit yolu hanıma itaat etmektir” dedi.

 

VATANDAŞ DÜĞÜNÜ GİBİ

Kardeşini, tıpkı normal vatandaşlar gibi sıradan bir düğün salonunda oldukça mütevazı ve vatandaşla iç içe bir düğün töreniyle evlendiren Milletvekili Şamil Tayyar, çok sayıda islahiyeli vatandaşın katıldığı düğünde vatandaşlarla kol kola girerek halaylar çekti. Vatandaşın Şamil Tayyar’a büyük ilgi gösterdiği gözlenirken, Şamil Tayyar da onlardan biri olarak kardeşinin düğününde davetlilerle yakından ilgilendi.

 

KİMLER KATILDI?

İslahiye'de yapılan Nazan Yaşar ile Alper Tayyar'ın düğün törenine, damadın ağabeyi AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın yanı sıra, Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Canan Candemir Çelik, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Nurdağı Belediye Başkanı Mehmet Yıldırım, Şahinbey Belediye Başkan Yardımcıları Cuma Güzel ve Birol Ülger, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ve çok sayıda davetli katıldı.

 

TAYYAR’DAN MUTLU EVLİLİK TÜYOLARI

Gelin ve damadın salona girmesinin ardından davetliler ile halay çeken milletvekili Tayyar'a konuklar yoğun ilgi gösterdi. Genç çiftin kıyılan nikahında ise şahitliklerini; AK Parti milletvekilleri Şamil Tayyar, Mehmet Erdoğan, Canan Candemir Çelik ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu yaptı. Evlilik cüzdanını kardeşi yerine geline veren Milletvekili Tayyar, "İki kardeşime mutluluklar diliyorum. Evlilikte 25 yılı geride bıraktım. 25 yıllık tecrübeyle şunu söyleyebilirim, evde reislik taslayan damat bir gün duvara toslar. Onun için evliliğin basit formülü hanıma itaat ederek rahat etmekten geçiyor" ifadelerinde bulundu. bu konuşma salondan büyük alkış alırken, gecenin ilerleyen saatlerine kadar İslahiyeli birçok vatandaşın katıldığı düğünde davetliler doyasıya eğlendi. Mahmut ÖZKILIÇ