Spekülasyonların müdürü  görevden alındı: İşte yeni müdür
Tarih:21.1.2015

Gaziantep’te göreve başladığı günden bu yana birçok spekülatif konularda adı geçen Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci görevden alındı. Daha önce Mehmet Erdoğan’ın, “Milli Eğitim Müdürü’nün spekülatif haberlere konu olmasından rahatsızım” dediği İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci görevden alındı. Ekinci’nin yerine Artvin Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz atandı.

NETLEŞTİ

Gaziantep’te vekaleten görev yapan İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci görevden alındı. Ekinci’nin yerine il milli eğitim müdürü olarak Gaziantep’e atanacak isim henüz netlik kazanmazken, halen görevi sürdüren Celalettin Ekinci’nin milli eğitim müdürlüğü görevinden alındığı bilgisi netleşti.

PARFORMANSI YETMEDİ

Resmi olarak Gaziantep’teki görevine son verilen Ekinci’nin performans grafiğine bakılarak görevden alındığı öğrenildi. Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin bazı eğitim sendikaları ile işbirliği içinde olduğu ve atamalara müdahale ettiği yönünde spekülatif haberler gündeme gelmiş ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan bu konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamlarda, “Milli eğitim müdürünün spekülatif haberlere konu olmasından rahatsızım” demişti.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Milletvekili Mehmet Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Celatten Ekinci’nin spekülatif haberlere konu olmasından rahatsız olduğunu ve bunlara müsade etmeyeceklerini söylediği açıklamarı, Ekinci’nin görevden alınmasıyla yeniden gündeme geldi.

İşte Milletvekili Erdoğan’ın, Ekinci ile ilgili olarak yaklaşık 2 ay önce gazetemize yaptığı o açıklamalar; “Gaziantep Milli Eğitim Müdürümüz birçok spekülatif habere konu oldu. Basında her gün görüyoruz ki bazı sendika temsilcileri ile milli eğitim müdürümüz ortak hareket ediyor. Bizim sivil toplum kuruluşlarına ve kurumu ile onların görevleri birbirinden çok farklıdır. Ben bu konudan büyük rahatsızlık duyuyorum. Biz fırsat versek siyaseti de mi dizayn edecek bu insanlar? Böyle bir şey olamaz. Biz bu olanlara müsaade etmiyoruz etmeyeceğiz de. Kurumların başına asaleten göreve gelecek isimler gerçekten işinde uzman ve liyakat sahibi insanlar olmalıdır. Milli eğitim müdürü şu anda Gaziantep’te vekaleten görevini yürütüyor. Bu görevin asaleten yürütülmesi için milli eğitim müdürü kimliğindeki kişinin bu bahsettiğimiz spekülatif işlerden uzak durması gerekmektedir. Ben açık bir şekilde söylüyorum ki; ben bu bahsettiğimiz konularda şehrimizde yaşanan durumdan rahatsızım. Sendika temsilcileri ile kurum müdürleri ortak hareket ederek basında yer alamaz. Alacaksa bu ancak ortak ve şehrimize olumlu yönde yansıyacak çalışmalar olmalı. Bir sendikayı kendine yakın görüp o sendika üzerinden her gün çeşitli haberlere konu olmak gibi bir durum söz konusu. Bu gerçekten rahatsızlık verici.” Mahmut ÖZKILIÇ

MEBatamaMilli eğitimMUSTAFA YANMAZCelalettin EkinciGaziantep haberGaziantep