Göznuru örnek oldu
Tarih:30.12.2014

Türk Kızılay’ı ve Göznuru Göz Hastanesi  işbirliğiyle kan bağış kampanyası düzenlendi. Göznuru Göz Hastanesi içinde kan bağışı standında gönüllü bağışçılar kan bağışında bulundular.

Sosyal sorumluluk projelerinde gösterdiği büyük duyarlılıkla dikkat çeken  Göznuru Göz Hastanesi güzel bir projeye daha imza attı  ‘Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır’ sloganıyla hareket eden Türk Kızılay’ı ile Göznuru Göz Hastanesi hastane çalışanlarına, hastalara ve yakın çevrede ikamet edenlere yönelik kan bağışı kampanyası düzenledi. Geçtiğimiz yıllarda da hastane içinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası bu yıl iki defa  olarak düzenlendi.

Kızılay’ın ''Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır''  ve ''1 kan 3 can''sloganına dikkat çeken Göznuru Göz Hastanesi Hastane Müdürü Yasemin Turunç “Gerçekten kan, kaynağı insan olan bir maddedir. Temini tamamen gönüllülük esasına dayanır. Hayati bir öneme sahip olan kan için Türk Kızılay’ı sürekli kampanyalar düzenliyor. Daha önce de kan bağışı kampanyalarına destek veren hastanemiz yönetimi ve çalışanları bu kez de bu kampanyayı destekledi. Unutmamalıyız ki kan acil  değil sürekli bir ihtiyaçtır ve birgün bizim ve sevdiklerimizin ihtiyacı olabilir. Bunun için sadece acil durumlarda değil sürekli kan bağışı yapılmalı ve bu konuda etrafımızdaki insanlara kan bağışının önemine yönelik farkındalık yaratmalıyız. Göznuru ekibi olarak bu konuya gereken hassasiyeti göstermeye çalışıyoruz. Bu yüzden belirli aralıklarla Kızılay’la ortak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Kan bağışında bulunan herkese duyarlılıkları için teşekkür eder, sürekliliğini dilerim”  dedi.

Kampanyaya hastane yönetimi, çalışanları, hastaları ve yakın çevrede ikamet eden mahalle sakinleri destek verdiler.