Forum dünya rekoru kırdı
Tarih:22.9.2014

Star Wars Asiler’in dünya lansmanı kapsamında Multi Turkey bünyesinde yer alan Forum Alışveriş Merkezleri ve Gordion AVM işbirliğiyle 20 Eylül Cumartesi günü, aralarında İstanbul, İzmir, Trabzon, Aydın, Mersin, Kayseri, Gaziantep, Denizli ve Ankara’nın bulunduğu 9 ilde eş zamanlı düzenlenen etkinliklerde toplam 601 kişilik katılım ile “En Geniş Katılımlı Işın Kılıcı Eğitimi” kategorisinde Guinness Dünya Rekoru kırıldı. Rekoru takiben Disney Channel’da 4 Ekim’de yayınlanacak Star Wars Asiler’in 44 dakikalık özel bölümünün Türkiye’deki ilk gösterimi yapıldı.

Star Wars Asiler’in dünya lansmanı kapsamında Disney Channel ve Multi Turkey işbirliğinde gerçekleştirilen etkinliklerin Forum Gaziantep ayağı renkli görüntülere sahne oldu. Her yaştan Star Wars hayranının yoğun ilgi gösterdiği Guinness Dünya Rekoru denemesi esnasında katılımcılar Jedi eğitmenlerinden hem bir Jedi olmanın inceliklerini hem de Işın Kılıcı kullanmanın ustalıklarını öğrendi. Rekor tescili ile birlikte eğitim sertifikalarıyla ödüllendirilen katılımcılara daha sonra Türkiye’de ilk defa Star Wars Asiler’in 44 dakikalık özel bölümünü izleme fırsatı da sunuldu.

MACERA 4 EKİM’DE BAŞLIYOR

Star Wars Asiler, Türkiye’de 4 Ekim Cumartesi günü saat 11:00’de 44 dakikalık özel bölümüyle Disney Channel’da başlıyor. 17 Ekim’den itibaren ise her Cuma saat 18:00’da yeni bölümleriyle yine Disney Channel’da hayranlarıyla buluşmaya devam edecek.(İHA)