Google?dan Ücretsiz Quickoffice Uygulaması
Tarih:5.4.2013

iPhone ve Android kullanıcılarının doküman görüntüleme uygulaması istemesi üzerine Google bir sürpriz yaptı; Ücretsiz QuickOffice uygulaması!

Geçtiğimiz yıl Google tarafından satın alınan QuickOffice, Google’ın çalışmalarıyla daha da kullanışlı ve popüler hale geldi.

Google App’ın Business üyeleri için tabletlerde kullanılan Quickoffice, kullanıcı kitlesini büyüterek sınırlarını biraz daha genişletmeye hazırlanıyor. iPad deneyiminden memnun kalan kullanıcıların pozitif yorumlarıyla şekillenen proje, uygulamanın iPhone üzerinde mühendisler tarafından denenmesiyle sonuçlandı. Çalışma bakımından sorun çıkarmayan uygulama iPhone’a ve Android tabanına adapte edilmiş.

Word, Excel ve Power Point desteği sunan Quickoffice’i kullanmak için ufak bir adım bulunuyor. iPad’de de olduğu gibi iPhone ve Android’de de kullanabilmek için üye olmak gerekiyor. Kullanıcıların üyeliği gerçekleştirmesi dahilinde sınırsız kullanıma açılan mobil ofis doküman uygulaması, Google Drive hizmetiyle de eşzamanlı çalışabiliyor.

Drive paylaşımı sayesinde dökümanların gruplanmasını sağlayan Yeniler, Paylaşılanlar, Yıldızlılar gibi klasik klasörler de bulunacak. iOS işletim sisteminde Android’den farklı olarak aynı anda birçok hesap açılabilmesinin yanında çok fazla sayıda “.zip” dosyası da görüntülenebilecek.

QuickOffice uygulamasını ücretsiz kullanmak adına abone olmak yerine Google’ın Chromebook Pixel’ini de satın almanın yeterli olduğunu hatırlatayım.

QuickOfficeGoogleAndroidiPhone